GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Lika Claassens | Oranje Meisieskool | No | - | |
[2] | Mandie Claassens | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
[3] | Alexiah smith | ZA | Cowan House | No | - |
[4] | Genevieve Goodchild | Woodland Hills Tennis Club | No | - | |
- | Engela Bender | ZA | Clocolan Primary | No | - |
- | Danielle De Clerk | Hoopstad Skool | No | - | |
- | Sistine van Pletzen | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
- | Kutlwano Maremeni | ZA | Curro Salt Rock | No | - |
- | Lika Linde | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
- | Kara Taute | WELKOM VOLKSKOOL | No | - | |
- | Jozelle Heyns | Senekal Primere Skool | No | - | |
- | Ilne Steenkamp | ZA | Cepha Tennis Club | No | - |
- | Mariaana Spamer | ZA | Fichardtpark Laerskool | No | - |
- | Lumé Olivier | Fichardtpark Laerskool | No | - | |
- | Lily Schutte | Oranje Meisieskool | No | - | |
- | Engela Loock | Oranje Meisieskool | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-01-27 11:00am | A1 | GRE - Court 1 |
Lika Claassens [1]
|
Lily Schutte
|
6-0, 6-4 |
2023-01-27 11:00am | A2 | GRE - Court 2 |
Sistine van Pletzen
|
Danielle De Clerk
|
6-3, 6-1 |
2023-01-27 11:00am | A3 | GRE - Court 3 |
Genevieve Goodchild [4]
|
Engela Loock
|
6-4, 4-6, 10-2 |
2023-01-27 11:00am | A4 | GRE - Court 4 |
Lumé Olivier
|
Kutlwano Maremeni
|
5-7, 3-6 |
2023-01-27 11:00am | A5 | GRE - Court 5 |
Lika Linde
|
Kara Taute
|
4-6, 2-6 |
2023-01-27 11:00am | A6 | GRE - Court 6 |
Engela Bender
|
Alexiah smith [3]
|
0-6, 0-6 |
2023-01-27 11:00am | A7 | GRE - Court 7 |
Ilne Steenkamp
|
Mariaana Spamer
|
1-6, 1-6 |
2023-01-27 11:00am | A8 | GRE - Court 8 |
Jozelle Heyns
|
Mandie Claassens [2]
|
0-6, 1-6 |
2023-01-28 8:00am | A9 | GRE - Court 1 |
Lika Claassens [1]
|
Sistine van Pletzen
|
6-1, 6-2 |
2023-01-28 8:00am | A10 | GRE - Court 2 |
Genevieve Goodchild [4]
|
Kutlwano Maremeni
|
6-2, 6-2 |
2023-01-28 8:00am | A11 | GRE - Court 3 |
Kara Taute
|
Alexiah smith [3]
|
2-6, 0-6 |
2023-01-28 8:00am | A12 | GRE - Court 4 |
Mariaana Spamer
|
Mandie Claassens [2]
|
2-6, 3-6 |
2023-01-28 9:15am | A13 | GRE - Court 10 |
Lika Claassens [1]
|
Genevieve Goodchild [4]
|
6-0, 6-1 |
2023-01-28 9:15am | A14 | GRE - Court 11 |
Alexiah smith [3]
|
Mandie Claassens [2]
|
3-6, 3-6 |
2023-01-29 9:15am | A15 | FS TS - Court 6 |
Lika Claassens [1]
|
Mandie Claassens [2]
|
6-1, 6-7(6), 4-10 |
2023-01-29 9:15am | B1 | FS TS - Court 7 |
Genevieve Goodchild [4]
|
Alexiah smith [3]
|
7-6, 4-6, 14-12 |
2023-01-28 9:15am | C1 | GRE - Court 12 |
Sistine van Pletzen
|
Kutlwano Maremeni
|
6-1, 6-4 |
2023-01-28 10:30am | C2 | GRE - Court 1 |
Kara Taute
|
Mariaana Spamer
|
3-6, 5-7 |
2023-01-29 9:15am | C3 | FS TS - Court 8 |
Sistine van Pletzen
|
Mariaana Spamer
|
2-6, 4-6 |
2023-01-28 11:45am | D1 | GRE - Court 10 |
Kutlwano Maremeni
|
Kara Taute
|
1-6, 1-6 |
2023-01-28 8:00am | E1 | GRE - Court 5 |
Lily Schutte
|
Danielle De Clerk
|
6-1, 6-1 |
2023-01-28 8:00am | E2 | GRE - Court 6 |
Engela Loock
|
Lumé Olivier
|
6-3, 2-6, 10-7 |
2023-01-28 8:00am | E3 | GRE - Court 7 |
Lika Linde
|
Engela Bender
|
6-2, 6-0 |
2023-01-28 8:00am | E4 | GRE - Court 8 |
Ilne Steenkamp
|
Jozelle Heyns
|
7-5, 6-2 |
2023-01-28 10:30am | E5 | GRE - Court 2 |
Lily Schutte
|
Engela Loock
|
4-6, 6-7 |
2023-01-28 10:30am | E6 | GRE - Court 3 |
Lika Linde
|
Ilne Steenkamp
|
4-6, 6-1, 7-10 |
2023-01-29 9:15am | E7 | FS TS - Court 9 |
Engela Loock
|
Ilne Steenkamp
|
4-6, 6-4, 9-11 |
2023-01-29 9:15am | F1 | FS TS - Court 10 |
Lily Schutte
|
Lika Linde
|
6-0, 2-6, 10-7 |
2023-01-28 10:30am | G1 | GRE - Court 4 |
Danielle De Clerk
|
Lumé Olivier
|
3-6, 1-6 |
2023-01-28 10:30am | G2 | GRE - Court 5 |
Engela Bender
|
Jozelle Heyns
|
1-6, 1-6 |
2023-01-28 11:45am | G3 | GRE - Court 11 |
Lumé Olivier
|
Jozelle Heyns
|
6-2, 6-4 |
N/A | H1 | GRE - Court 10 |
Danielle De Clerk
(Did not play)
|
Engela Bender
|
Walkover |